Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla

Kurallar

Forum Kurallarımız

1.   Forum ortamında Bölümümüz de okutulan ve yürütülen dersler ile ilgili her türlü Ödev/Proje/Staj/Tez/Sınav Soruları gibi öğrenciye ve ders hocasına ait şahsi olan evrakların paylaşımı yasaktır.
2.   Forum ortamında veya özel mesajlarınızda genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumlari küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanamazsınız.
3.   Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez.
4.   T.C. yasalarını ya da uluslararasi kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çigneyen mesajlar foruma gönderilemez.
5.   Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.
6.   Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.
7.   Her türlu taciz edici yazı yasaktır.
8.   Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunulan bir ürünün reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve crack, warez, hack appz ve benzeri sitelerin tanıtımı yasaktır.
9.   Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.
10.   Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden kayıtları silinir.
11.   Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her zaman saklıdir.
12.   Mesajınızın tamamını kapsayacak şekilde gereksiz yere renk, boyut, kalınlık, ifade gibi efektler kullanamazsınız. Mesajın veya baslığın tamamını büyük harflerle yazamazsınız.
13.   Aynı mesajı bir defadan fazla gönderemezsiniz. Üst üste birbiriyle ilişkili birkaç mesaj gönderemezsiniz. Mesajiniza ekleme yapmak icin düzenle butonunu kullanmalısınız.
14.   Aynı konuyu, aynı veya farklı baslıklar altında birden fazla kez açamazsiniz.
15.   Hacking, cracking, warez gibi yasa disi konularla ilgili başlik açamazsiniz, mesaj yazamazsiniz. Oyunlar da dahil olmak üzere herhangi bir yazılım için seri numarası, CD key, crack, keygen gibi bir uygulama isteğinde bulunamazsınız. Bu tür bilgileri/uygulamaları paylaşamazsınız.
16.   Telif haklarıyla korunan muzik ve filmlerin yasa dışı kopyalarını (MP3, DivX vs.) paylaşamazsınız. Bu tür isteklerle ilgili başlıklar silinecektir.
17.   Forumlarımıza içeriksiz, gereksiz veya açılan başlıkla ilgisiz mesajlar gönderemezsiniz.
18.   Forum mesajlarınızda ve imzanızda ortaklık baglantısı (affiliate linki) yayımlayamazsınız.
19.   Web Inceleme forumu hariç olmak üzere forumlarimizda ve imzanizda web sitenizin reklamını yapamazsınız.
20.   Web Inceleme forumunda hacking, cracking, warez, siyaset, ideolojik görüs, pornografik içerikli ve/veya ticari amaçlı siteler tanıtamazsınız. Bu bölümde sitelerinizi tanıtırken abartıdan kaçınmalı, objektif olmalısınız.
21.   Forumlarda belirlenmiş kategorilere uygun olmayan bir konu açamazsınız.
22.   Özel mesaj yoluyla hiçbir üyemizi rahatsız edecek mesajlar gönderemezsiniz. Gerek görüldügünde özel mesajlarınız incelenebilir ve özel mesaj göndermeniz yasaklanabilir.
23.   İmzanizda kaba sözler, hakaret, ayrımcılık, cinsellik, ticaret, politika ve din içerikli mesajlar bulunamaz. Uygunsuz imzalar silinecek ve sahibinin imza kullanımı engellenecektir.
24.   Türkçeyi teknik konular haricinde, mümkun olduğunca doğru kullanmaya ve IRC lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz.
25.   Forum yöneticilerinin gerekli görmesi halinde, forumun huzurunu bozan veya forumda bulunması istenmeyen kişiler forumdan uzaklastirilabilirler.


Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır. Foruma mesaj gönderdiğinizde yukarıdakı kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız.


Gizlilik İlkeleri Kişisel Bilgileriniz: Foruma üye olurken girdiğiniz kişisel bilgiler sadece forum adminleri tarafından görülecektir. Girmiş olduğunuz bilgileri istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Kategoriye Git

Sayfa oluşturulma süresi: 0.56 saniye