Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla

javascript ile jquery arasında ne gibi bi farklılıklar var ???
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Javascript programlama dili, teknikleri, araçları üzerine..
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: javascript ile jquery arasında ne gibi bi farklılıklar var ???

javascript ile jquery arasında ne gibi bi farklılıklar var ??? 7 yıl, 4 ay önce #300

• vehbiakdoqan
  • ( Kullanıcı )
  • Fresh Boarder
  • Gönderiler: 18
  • 
javascript ile jquery arasında ne gibi bi farklılıklar oldugunu maddeler halinde söyleyebilirmisiniz

javascript öğrendiğimde jquary de öğrenmiş olurmuyum bunları merak ediyorum

Bilgi veren herkse teşekkürler
Php,Mysql,Html,Css,Matlab,C++ birazda jquery

Cvp: javascript ile jquery arasında ne gibi bi farklılıklar var ??? 7 yıl, 4 ay önce #301

• koçak
  • ( Kullanıcı )
  • Senior Boarder
  • Gönderiler: 43
"jQuery bir javascript frameworküdür.yani kod kütüphanesi.aralarında fark yoktur, sadece jquery, javascript ile yapılacak işlemleri basitleştirmek için yapılmıştır."
internetten bunu buldum , umarım işine yaramıştır
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: vehbiakdoqan

Cvp: javascript ile jquery arasında ne gibi bi farklılıklar var ??? 7 yıl, 4 ay önce #306

• vehbiakdoqan
  • ( Kullanıcı )
  • Fresh Boarder
  • Gönderiler: 18
yardımcı oldugun için tsk ederim
Php,Mysql,Html,Css,Matlab,C++ birazda jquery

Cvp: javascript ile jquery arasında ne gibi bi farklılıklar var ??? 7 yıl, 4 ay önce #307

• Ferhat
  • ( Kullanıcı )
  • Expert Boarder
  • Arş.Gör Ferhat Bozkurt
  • Gönderiler: 88
"Query hem javaScript hem ajax hem de efekt kütüphanesi olarak kullanılabilen bir framework’dür. 2006′nın Ocak ayında bir javaScript gurusu olan John Resig tarafından duyurulmuş. şu anda ise 15 kişilik bir ekip tarafından gelişimi sürdürülüyor. Lisans konusuna da kısaca değinmek gerekirse, MIT veya GPL lisansının şartlarına uyduğunuz sürece kendi uygulamalarınızda kullanabiliyorsunuz. Bu konuda jQuery’nin resmi web sitesi olan www.jquery.com‘dan daha fazla bilgi alabilirsiniz. Hem bu web sitesinden jQuery ile ilgili dokümantasyona, eğitsellere, eklentilere ve sorularınızı yazabileceğiniz foruma da ulaşabilirsiniz.
jQuery çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Bunlardan da biraz örnek vermek istiyorum. Sosyal haber sitesi Digg, açık kaynak kodlu projelere ev sahipliği yapan SourceForge, blog sitelerini analiz eden Technorati, RSS kaynaklarımızı yönettiğimiz FeedBurner ve birçoğumuzun kullandığı blog yazılımı WordPress bu örneklerden yalnızca birkaçıdır. Daha fazlası için jQuery Kullanan Siteler sayfasına bakabilirsiniz." (Alıntı)

Kısaca javascirpt'in gelişmiş günümüz versiyonu, artık Javascript'in yerini almaya başladı. Web teknolojilerine ilgi duyup kendini geliştiren arkadaşların öğrenmeden kaçamayacakları bir teknoloji muhakkak bir yerde ihtiyaç duyuluyor. Kesinlikle bu alanı düşünen arkadaşlar için şimdiden öğrenmelerini tavsiye ediyorum biraz dili zor gelse de bilen arkadaş aç kalmaz o kadar.

www.eyurtsever.com/index.php/jquery-nedir-nasil-kullanilir
Dost Pervasız Felek Acımasız Zamanın da Dur Durağı Yok ..Dert Çok Dert Ortağı Yok Düşman Kuvvetli Talih Düşkün (Fuzuli)
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: vehbiakdoqan
  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturulma süresi: 1.27 saniye