Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla
C#
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: C# Proje3 hakkında sorular

Cvp: C# Proje3 hakkında sorular 7 yıl, 9 ay önce #228

• Sakine
  • ( Kullanıcı )
  • Fresh Boarder
  • Gönderiler: 1
  • 
Hocam Programıma ne yaptım bilmiyorum ama yeni eklenen şeyleri göz ardı edip eski haliyle çalıştırıyor.Mesela Maxlenght i 11 yapıyorum ama program onu göz ardı ediyor

Cvp: C# Proje3 hakkında sorular 7 yıl, 9 ay önce #229

• KaDRoDaV
  • ( Kullanıcı )
  • Fresh Boarder
  • Gönderiler: 6
o programdan hayir gelmez

Cvp: C# 7 yıl, 9 ay önce #230

• Ferhat
  • ( Kullanıcı )
  • Expert Boarder
  • Arş.Gör Ferhat Bozkurt
  • Gönderiler: 88
KaDRoDaV yazan:
hocam nesneni içi form2 de dolu gözüküor ama textboxa atamaya gelince null oluyor.

Diğer forma listeni geciremiyorsun. Ya da geciriyorsun ancak global değişkene atamadığın için alt mehodlarda kullanamıyorsun kanımca.Aşağıdaki gibi bir şey yapmalısın.

public partial class AracYerleri : Form
{
ArrayList globalOtoKayit;

public AracYerleri(Form sender,ArrayList otokayit)
{
globalOtoKayit= otokayit;
InitializeComponent();
AracYerleriDoldur(globalOtoKayit);
}
private void AracYerleriDoldur(ArrayList otokayit)
{
}
Dost Pervasız Felek Acımasız Zamanın da Dur Durağı Yok ..Dert Çok Dert Ortağı Yok Düşman Kuvvetli Talih Düşkün (Fuzuli)

Cvp: C# 7 yıl, 9 ay önce #231

• Ferhat
  • ( Kullanıcı )
  • Expert Boarder
  • Arş.Gör Ferhat Bozkurt
yavuzakbaba yazan:
hocam listemin içi dolu olarak görünüyor casting yaptığımızda nesnenin içi null oluyor ve hata veriyor ///// Sınıf nesne1; nesne1=(Sınıf)Listem[i]; nesne1 null olarak geri dönüyor.

Listenin içinde nesneler olduğundan emin misin? Dolu değilse cast yapsada null görünebilir. Doğru yapıyorsun ama başka bir problem olabilir mi?
Dost Pervasız Felek Acımasız Zamanın da Dur Durağı Yok ..Dert Çok Dert Ortağı Yok Düşman Kuvvetli Talih Düşkün (Fuzuli)

Cvp: C# Proje3 hakkında sorular 7 yıl, 9 ay önce #232

• Ferhat
  • ( Kullanıcı )
  • Expert Boarder
  • Arş.Gör Ferhat Bozkurt
Sakine yazan:
Hocam Programıma ne yaptım bilmiyorum ama yeni eklenen şeyleri göz ardı edip eski haliyle çalıştırıyor.Mesela Maxlenght i 11 yapıyorum ama program onu göz ardı ediyor

Öyle şey olmaz, ama şunu yapıyorsunuz kodunuzda hata bile olsa "Yine de çalış" diyorsunuz. Dolayısıyla en eski derlenmiş exe'yi çalıştırıyor.
Tavsiyem önce derle build succeed yazısını gör. Sonra Run de bakalım ne yapacak.

Bu arada gündüzler için 17.12 tarihinde getirenler 10 puan bonusu kapacak.
Son teslim tarihi: 20.12
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturulma süresi: 1.39 saniye